Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ulicy nie będzie, tablica wisi

W związku z ustawą dekomunizacyjną w Tomaszowie zniknie ulica Oskara Langego. To już pewne, tak jak pewne jest to, że w innych miastach Lange radnym nie przeszkadza i dalej będzie ulicznym patronem. Groteskowe jest nie tylko to, że tomaszowianin przeszkadza tomaszowianom, ale i to, że aby zmienić nazwę ulicy prezydent ogłasza konsultacje społeczne i jednocześnie powołuje 20-osobową (sic!) komisję do przeprowadzenia tej zmiany. Doprawdy, sprawy nie takiej wagi załatwia się w tym mieście bez konsultacji i bez jakichkolwiek komisji. Taki np. zespół ds. opracowania programu rewitalizacji dotyczący kilku dzielnic miasta i skrojony na kilkaset milionów liczy… 8 osób.

Ciekawe przy okazji jest, jaki los spotka tablicę upamiętniającą miejsce urodzenia i zamieszkania Oskara Langego. Aż strach przypominać, gdzie znajduje się owa tablica.

Na szczęście wisi na prywatnej kamienicy, ale jednocześnie z inicjatywy tomaszowskiego koła Polskiego Towarzystwa Historycznego i… demokratycznie wybranych władz miasta.

W 2011 r. tablica na chwilę zniknęła z frontu kamienicy. Istniało przypuszczenie, że ktoś ją ukradł. Na szczęście okazało się, że to właścicielka kamienicy osobiście zdjęła tablicę ze ściany gdyż miała wrażenie, że ktoś próbował ją stamtąd usunąć, poluzował śruby. Bała się, że tablica rzeczywiście może paść łupem złodziei.

Wówczas w Urzędzie Miasta zapadła decyzja, że tablica wróci na swoje miejsce. I wróciła. Zobaczymy, czy komuś nie zacznie przeszkadzać.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook