Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Uroczyste otwarcie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czerniewicach

W piątek, 3 września 2021 roku, w Czerniewicach odbyło się uroczyste otwarcie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

W uroczystościach udział wzięli między innymi przedstawiciele władz samorządowych powiatu tomaszowskiego: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek – Wicestarosta Powiatu, Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

„Drodzy Państwo, znajdujemy się dzisiaj w Czerniewicach, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Ważne wydarzenie dla całej społeczności gminy. Oddanie budynku, który został wyremontowany, budynku oświatowego, jakże ważnego, patrząc na całą gminę, patrząc również w przyszłość Polski, czyli inwestowanie w oświatę. To jest inwestowanie w przyszłość narodu. To jest inwestowanie w to, co jest najważniejsze, w to, co wiąże się z bogactwem narodu, z wiedzą, z umiejętnościami, które młodzi ludzie właśnie zdobywają w budynku szkoły i w zależności od tego, jakie mają warunki do zdobywania tej wiedzy, to tak ta wiedza jest później utrwalana. Ta pamięć o tym, że te warunki zostały nam stworzone po to, żebyśmy mogli się uczyć w pokoju, bez wojny, żebyśmy się mogli uczyć w radości, żebyśmy mogli zdobywać tę wiedzę, kształtować umiejętności,  które później nam dają określoną postawę w życiu dorosłym. Bardzo miła, sympatyczna uroczystość, która pokazuje, że dzisiaj, w tym przypadku mówimy również o wyjątkowych pieniądzach, jakie rząd polski przeznacza w ramach inwestycji lokalnych na takie inwestycje, na takie remonty w szkołach. Docenia wagę tego wszystkiego, co związane jest z oświatą. Gratuluję lokalnej społeczności, że tak dużo w tym obszarze dzieje się w gminie Czerniewice i chcę podziękować w tym miejscu Marszałkowi Seniorowi, panu Antoniemu Macierewiczowi, który w sposób znaczący zabiegał o przyznanie dwóch i pół miliona złotych na remont tej szkoły, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w gminie Czerniewice.

Wszystkim jeszcze raz życzę udanego roku szkolnego,  radości we wzajemnym przebywaniu ze sobą w normalnym trybie stacjonarnym, żeby właśnie taka nauka, towarzyszyła nauczycielom, uczniom, wszystkim tym współpracownikom w ramach tej szkoły, ale również wszystkich szkół w Polsce. Cieszymy się, że tyle dobrego dzieje się na terenie powiatu tomaszowskiego i jako samorządowcy powiatowi, jesteśmy otwarci na pomoc w różnego rodzaju  przedsięwzięcia, które będą służyć lokalnej społeczności.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski podczas uroczystości i podziękował za starania o uzyskanie pieniędzy na remont budynków Antoniemu Macierewiczowi – Marszałkowi Seniorowi IX kadencji Sejmu RP.

Źródło: Starostwo Powiatowe Tomaszów Mazowiecki

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook