Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 w ZSP nr 2

W piątek, 25 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021.

Udział w uroczystości wzięli między innymi: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Elżbieta Łojszczyk – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego. Spotkanie rozpoczął się ślubowaniem absolwentów ZSP nr 2, na sztandar szkoły. Następnie dyrekcja: Jacek Bartosik – dyrektor ZSP nr 2, Halina Fijałkowska i Paweł Pawłowski – Wicedyrektorzy szkoły, wręczyli nagrody uczniom, którzy ukończyli naukę w roku szkolnym 2020/2021, z najlepszymi średnimi ocen. 

Najwyższą średnią uzyskały uczennice klasy II Techniku Ekonomicznego Jowita Ogłuszka  i Lidia Klich – średnia 5,17.

Zostały wręczone nagrody pozostałym uczniom z najlepszą średnią ocen oraz laureatom konkursów organizowanych w szkole.

Elżbieta Łojszczyk i Mariusz Węgrzynowski podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły za wkład pracy w czasie ostatniego roku szkolnego. Na ręce Haliny Fijałkowskiej – Wicedyrektor szkoły przekazali kwiaty.

Szanowni Państwo Dyrektorzy, szanowne grono pedagogiczne, drodzy pracownicy szkoły, szanowni rodzice i przede wszystkim Wy, uczniowie. Ten ostatni rok szkolny, rok wyjątkowy, rok, można powiedzieć, przełomowy, przygotowujący nas na różne okoliczności i na różne sytuacje, jakie w życiu mogą wystąpić. Nauka zdalna to coś nowego, coś, co jest takim wyzwaniem, które być może będzie nam towarzyszyć w kolejnych miesiącach, kolejnych latach, przy innych podobnych sytuacjach, bo takie, jak wiemy już, mogą wystąpić. Wiele niepewności, wiele pytań czy podołamy temu wyzwaniu. Jaka będzie jakość kształcenia? Jak to rzeczywiście się zakończy? Proszę Państwa, patrzę na Was z taką nutką optymizmu. Po prostu podołaliście tym wszystkim wyzwaniom, nie było łatwo, trzeba się było rzeczywiście przestawić na nową rzeczywistość. Trudności, które pojawiają się w życiu, w różnym czasie, w różny sposób się objawiają. Będziemy na pewno wszyscy pamiętać ten wyjątkowy czas pandemii i to wszystko, co z tym jest związane. Powiem tak, pandemia to jest jedno, wczoraj, pewnie jakaś część mieszkańców Tomaszowa, mieszkańców gminy Tomaszów, gmin należących do powiatu tomaszowskiego, została poddana kolejnym próbom. Wydawało się, że to jest niemożliwe, że nie można było przewidzieć takich skutków, ale straty są liczone do tej pory, Tutaj, może ktoś powie, to nie jest miejsce, nie ten czas, ale chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszym strażakom, zawodowym i ochotnikom. Byłem w nocy z nimi na tych akcjach i widziałem jak ciężkiej próbie zostali poddani. Z jednej strony wiatr, z drugiej deszcz, a oni musieli wchodzić na kilkunastometrowe drabiny i zabezpieczać dobytek mieszkańców, przede wszystkim gmin. Ja wszystkim Państwu bardzo serdecznie dziękuję za takie profesjonalne podejście  do tej rzeczywistości, która miała miejsce, bo przecież można było sobie odpuścić, ale nie,  czujecie, że to jest odpowiedzialność, że to jest wyjątkowy moment, żeby w sposób odpowiedni kształtować umiejętności i postawy młodych ludzi. a uczniowie, w znakomitej większości, również ten egzamin, w tej trudnej sytuacji, zdali – powiedział starosta podczas spotkania.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook