Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Urząd Miasta w Tomaszowie przekazał dane osobowe Poczcie Polskiej

24 kwietna Poczta Polska rozesłała do samorządowców e-maile, w których wnioskowała o udostępnienie danych ze spisu wyborców.  10 maja w wyborach prezydenckich głosowanie ma mieć charakter korespondencyjny. Mimo że wciąż ostatecznie nie uchwalono ustawy, która by na to pozwalała, Poczta Polska zwróciła się w czwartek do samorządowców z wnioskiem o udostępnienie danych ze spisu wyborców, chodzi o np. numery PESEL, miejsce zamieszkania i inne wrażliwe dane osobowe.

W związku z licznymi wiadomościami od czytelników naszego portalu wysłaliśmy zapytanie, w piątek, 25 kwietnia do Urzędu Miasta w Tomaszowie o stanowisko w tej sprawie Prezydenta Miasta.

Stanowisko prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko:

W ostatnich dniach do Urzędu Miasta wpłynęło szereg opinii w sprawie przekazania danych Poczcie Polskiej. Dziś otrzymaliśmy również pismo wojewody łódzkiego, naszego organu nadzorczego, nie dające pola do interpretacji i obligujące nas do przekazania danych osobowych. Czytamy w nim m.in., że „przekazanie Poczcie Polskiej żądanych danych jest obowiązkiem prawnym samorządów” .

Sytuacja jest absolutnie wyjątkowa. Potrzebny jest polityczny kompromis na samej górze. Bez niego wybory, zgodnie z konstytucją, muszą się odbyć w maju. Nie mogę więc odmówić mieszkańcom prawa do wzięcia udziału w głosowaniu. Tak jak nie mogę nikogo do wzięcia udziału w głosowaniu zmusić. Jest to niezbywalne prawo wyborcze każdego obywatela. Osobiście uważam, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia, to najlepiej ze zorganizowaniem wyborów poradzą sobie samorządy. Metodą zwykłą, a dla osób z grupy ryzyka korespondencyjną. Robimy już normalnie zakupy na targach, w sklepach osiedlowych i supermarketach – oczywiście przy zachowaniu rygorów sanitarnych ‒ możemy więc też zagłosować przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. Ostatnie wybory uzupełniające w różnych miejscowościach w Polsce pokazały, że jest to możliwe i bezpieczne.

Stosując się do pisma przesłanego nam przez wojewodę – biorąc pod uwagę to, że dane zostały już przekazane przez Ministerstwo Cyfryzacji, jest to jedynie formalnością prawną, czynność została już dokonana – dane zostały przekazane zaszyfrowanym plikiem i udostępnione będą po spełnieniu przez Pocztę Polską formalnych wymagań.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook