Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Urządzenia ratujące życie – nie bójcie się ich używać

Dwa Automatyczne Defibrylatory Zewnętrze (tzw. AED), zakupione w ramach czwartej edycji Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego, już zostały udostępnione mieszkańcom miasta. Jedno z urządzeń  zamontowane zostało na pl. T. Kościuszki, drugie w budynku głównym magistratu. W ramach projektu zaplanowany jest też cykl szkoleń z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. 


Wniosek do TBO pn. „Zakup sprzętu do ratowania życia – Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego i zakup sprzętu do nauki pierwszej pomocy” został zgłoszony przez Związek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Łódzkiej – Hufiec w Tomaszowie Mazowieckim w ramach projektów społecznych z przeznaczeniem do realizacji w 2019 roku. Zagłosowało na niego 2933 tomaszowian.

Dzięki projektowi zakupiono dwa Automatyczne Defibrylatory Zewnętrzne, które zamontowano na pl. T. Kościuszki i w Urzędzie Miasta, a także m.in. defibrylator szkoleniowy, zestawy ratownictwa medycznego, nosze, zestaw pierwszej pomocy, sztuczną krew, apteczki – plecakową i osobistą itp. Łączna wartość zakupionego sprzętu to 68.146 złotych.

W ramach zadania planowane są także szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przedszkolach, szkołach na terenie miasta oraz podczas imprez organizowanych przez miasto dla mieszkańców.

Defibrylator AED (ang. Automated External Defibrillator) jest urządzeniem, które w bezpieczny dla ratownika i osoby poszkodowanej sposób prowadzi krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych przez przebieg akcji ratowniczej, podając impuls elektryczny. Został skonstruowany tak, by w odróżnieniu od defibrylatora szpitalnego służyć w warunkach zewnętrznych, w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy obiekty sportowe. Jego ideą jest więc łatwy i publiczny dostęp i prostota w obsłudze, tak by użyć go mógł każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook