Kalendarz gminy Powiat Tomaszowski

Nadchodzących wydarzeń: 0
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Urzędnicy szkolili się z języka migowego

Pracownicy Urzędu Miasta oraz jednostek podległych w ostatnich tygodniach wzięli udział w szkoleniu z języka migowego, aby móc obsługiwać mieszkańców ze szczególnymi potrzebami. Szkolenie składa się z dwóch etapów.

Pierwszy z nich to 30 godzin lekcyjnych obejmujących zestaw ćwiczeń praktycznych, w tym zajęcia z alfabetu języka migowego, liczebniki główne oraz poznanie 200 podstawowych znaków języka migowego z zakresu obsługi klientów urzędu w tematyce meldunków, podatków i opłat lokalnych, składania wniosków, itp. I etap realizowany jest od 15 września do 14 października br.

Drugi etap to warsztaty praktyczne realizowane w formie utrwalenia wiedzy z posługiwania się językiem migowym. Odbędą się one pod koniec listopada.

Tym samym osoby posługujące się na co dzień językiem migowym, który dla nich jest językiem podstawowym, będą mogły zarówno w Urzędzie Miasta jak i w podległych prezydentowi jednostkach znaleźć osobę, która pomoże im w załatwieniu spraw urzędowych lub w załatwieniu innych niezbędnych spraw.

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu pn. „TOMASZÓW MAZOWIECKI – ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” finansowanego w ramach Programu ROZWÓJ LOKALNY ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2021-2024.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook