Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing w tomaszowskim szpitalu zainicjował Konrad Borowski Naczelny pielęgniarz ale też radny miejski. Na regał trafiły pierwsze książki. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.
W zeszłym tygodniu zadzwoniła do mnie mieszkanka naszego miasta, która chciała pozbyć się swoich starych książek medycznych. Książki odebrałem i w najbliższych dniach zostaną przekazane do fili Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego.
Pomyślałem, że każdy z nas ma książki które zalegają mu w domu . Możemy nadać im drugie życie za pomocą bookcrosingu! – Konrad Borowski Naczelny pielęgniarz, radny miasta Tomaszów Mazowiecki
Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.