Kalendarz gminy Inowłódz

Nadchodzących wydarzeń: 0
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W kwietniu nas trochę dusiło

Urzędnicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi działają nieśpiesznie. Zestawienie pomiarów czystości powietrza z kwietnia br., mierzone metodą manualną w jedynym punkcie, w naszym mieście, ukazało się na stronie dopiero 19 maja. Jak co miesiąc przedstawiamy te dane, by uświadomić mieszkańcom i mieszkankom naszego miasta, że problem nie znika.

W wiosennym, ale zimnym kwietniu tomaszowska stacja odnotowała dwa dni ze stężeniem pyłu PM 10 przekraczającym 50 µg/m3. Jest to poziom dopuszczalny, który mówi, że jakość powietrza nie jest dobra, ale nie wywołuje ciężkich skutków dla ludzkiego zdrowia. Poziom informowania wynoszący 200 µg/m3, oznaczający, że jest źle i trzeba ograniczyć aktywności na powietrzu, bo norma przekroczona jest czterokrotnie przekraczany był w tomaszowskim powietrzu w styczniu i lutym, ale nikt (oprócz mediów) nas o tym nie informował.

Pamiętajmy również, że dane tu przytaczane dotyczą tylko jednego punktu pomiarowego w mieście i jednego parametru. Urządzenie pomiarowe, którego zakup w swoim czasie postulowali niektórzy radni powiatowi, to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łatwiej wydaje się pieniądze na kolejne imprezy niż na analizę stanu jakości powietrza, bo to musiałoby z kolei skutkować wydatkami na walkę o czystość powietrza.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook