Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W Rokicinach żłobka w tym roku nie będzie

587 tys. zł dofinansowania. Tyle pieniędzy z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej miała otrzymać gmina Rokiciny na budowę żłobka przy ul. Lipowej w Rokicinach Kolonii. Decyzja zapadła w kwietniu. We wrześniu dofinansowanie zwiększono do 760 tys. zł. Dofinansowania nie będzie. Gmina zwróciła za to ponad 30 tys. zł, które dotychczas pobrała.

W kwietniowym przetargu najtańszą ofertę na budowę żłobka złożyła firma PHU TEAM-BAU z Radomska. Zakończenie robót, które ostatecznie ustalono na 1, 6 mln zł planowane było na 15 grudnia br. Oprócz samego budynku miał być zagospodarowany plac wokół i zrobiona ul. Lipowa. Aby skorzystać z dofinansowania otwarcie placówki powinno było nastąpić jeszcze w tym roku. – Firma oprócz tego, że złożyła najtańszą ofertę, miała dobre referencje. Robiliśmy rekonesans. Byliśmy w gminie, w której w cztery miesiące wybudowali żłobek podobny, do tego, który ma powstać u nas – mówi Jerzy Rebzda, wójt Rokicin.
To miał być pierwszy żłobek w Rokicinach i w ogóle w gminach powiatu tomaszowskiego. Planowano 32 miejsca dla dzieci nie tylko z gminy Rokiciny. W październiku rozstrzygnięty został konkurs na dyrektorkę żłobka. Została nią Izabela Marska, nauczycielka wych. fizycznego w gimnazjum w Moszczenicy. Nowa pani dyrektor będzie musiała poczekać na objęcie posady – w optymistycznym wariancie do czerwca przyszłego roku.
15 grudnia gmina wystosowała pismo do wykonawcy o odstąpieniu od umowy. Budynek, który miał być tego właśnie dnia oddawany do użytku nie ma nawet dachu. Inwestycja ma gwarancję ubezpieczeniową, ale odzyskanie kary od wykonawcy z tytułu nie wywiązania się z umowy na pen będzie trudne i potrwa w czasie. Jest duże prawdopodobieństwo, że sprawa trafi do sądu.

Wójt zakłada, że najwcześniej w przyszłym roku w lutym ogłosi nowy przetarg na dokończenie budowy. Pod warunkiem, że radni wyrażą zgodę na przesunięcia w budżecie i znajdą pieniądze na inwestycję. Być może uda się ponownie sięgnąć po środki zewnętrzne. Gmina w ubiegłym tygodniu złożyła ponownie wniosek na dofinansowanie inwestycji z programu „Maluch 2017”. Kolejny wniosek, który również czeka na rozpatrzenie w Urzędzie Marszałkowskim, dotyczy prowadzenia żłobka.

Wszystkie wymienione warunki muszą być spełnione jednocześnie, by myśleć o nowym terminie oddania gminnego żłobka do użytku. Być może na początek kolejnego roku szkolnego.

Na zdjęciu: tak wygląda obecnie budowa, która miała być zakończona 15 grudnia br.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook