Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 17
«Sierpień 2019 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

W życiu piękne są tylko chwile… I taką chwilę tomaszowianom zafundowała Galeria Arkady

Czwartkowy wieczór dla miłośników muzyki Ryszarda Riedla był niewątpliwie wręcz świątecznym wieczorem. W Galerii Arkady po godz. 19.00, 11 kwietnia gościli m.in. Sebastian Riedel syn Ryśka Riedla frontmana zespołu „Dżem” i Marcin Sitko – autor książki pt. „Rysiek Riedel we wspomnieniach”. Ponadto Mariusz Sobański do wspólnej rozmowy zaprosił Jerzego Misiurskiego – dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie i Tomasza Toszka – harmonijkarza.

Live tutaj

Spotkanie z autorem książki "Rysiek Riedel we wspomnieniach " Słowo Marcin Sitko. Muzyka Sebastian Riedel.

Opublikowany przez Format3A Czwartek, 11 kwietnia 2019

Rysiek Riedel – fenomen, jeden z najbardziej kultowych osobowości, nie bójmy tu się tego słowa, w całej polskiej muzyce. Nie tylko za sprawą wyjątkowego głosu i autentyzmu, jego tragicznej historii, ale i nietuzinkowej muzyki. Postać o której wspomnienia, anegdoty, odbiór w swojej książce ujął Marcin Sitko, spisując wspomnienia niemal pięćdziesięciu osób z otoczenia artysty.

Podczas spotkania nie zabrakło anegdot i opowieści z pobytu Ryśka w Tomaszowie o których opowiadał Mariusz Sobański. Sebastian Riedel wspominał swojego Ojca i zagrał recital jego piosenek. Zobaczyć można było wystawę pamiątek, na której znajdą się elementy garderoby, rękopisy, rysunki, instrumenty, a także pamiątkowe fotografie z osobistej kolekcji artysty.

Każdy uczestnik spotkania mógł kupić książkę, zdobyć autograf i sfotografować się z autorem książki i synem artysty.

Książkę „Rysiek Riedel we wspomnieniach” tworzą wspomnienia wraz z wieloma innymi opowieściami. Fragment wspomnienia Sebastiana Riedla – Dobrze czuł się w otoczeniu przyrody. Zabierał mnie nad jezioro i do lasu. Było tam miejsce, gdzie rosło szczególne drzewo. Dużo mi o tym drzewie opowiadał. Kiedy był chłopcem, przychodził tam z kolegami, a bywało, że również sam. Modlili się do tego drzewa jak Indianie. Ojciec zawsze miał ze sobą jakiś solidny i dobrze wyważony nóż. Także wtedy, kiedy był tam ze mną. Rzucaliśmy tym nożem, a czasem i… siekierą, celując w to „święte” drzewo. Jak w westernach, które uwielbiał. Dobrze mu to wychodziło. Pamiętam, jak postanowił, że mnie tego nauczy. Nie było to jednak w lesie, tylko… w mieszkaniu. Któregoś dnia powiedział do mnie: „Patrz, Bastek, pokażę ci, jak się rzuca”. Po chwili zamachnął się i rzucił nożem. Rozległo się głośne: „bum!” – trafił w drzwi… Zaraz przybiegła Mama, wołając: „Co się dzieje?!”. Później celowanie w drzwi stało się naszym zwyczajem, a Mamie chyba już zabrakło na to wszystko słów. Bym poczuł zew natury, Ojciec kupował mi książki przygodowe. Kiedyś sprezentował mi całą serię o przygodach Tomka Wilmowskiego. To był jego prezent od serca. Bardzo chciał, bym – tak jak on – lubił te klimaty.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook