Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«luty 2024 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Weekend z wojskiem

13 sierpnia  w Tomaszowie Mazowieckim odbył się „Weekend z wojskiem”  uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego oraz 102. Rocznica Bitwy Warszawskiej, a także Piknik Wojskowy.
 
W ramach uroczystej zbiórki m.in. odczytano rozkazy okolicznościowe i wręczono decyzję o mianowaniu na wyższe stopnie wojskowe. Starosta augustowski wręczył na ręce dowódcy 25BKPow przyznany Brygadzie medal za zasługi dla powiatu augustowskiego.
 
Po przemówieniach okolicznościowych odczytano Apel Pamięci Oręża Polskiego i oddano salwę honorową, następnie odbyła się defilada pododdziałów 25BKPow.
 
W ramach – Pikniku Wojskowego, można było zapoznać się ze sprzętem i uzbrojeniem będącym na wyposażeniu Wojska Polskiego m.in. czołg Leopard, samobieżny moździerz Rak, przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad i wiele innych, wyposażenie indywidualne żołnierzy 25BKPow. czy 9ŁBOT.
 
Dużym zainteresowaniem cieszył się symulator lotu na otwartej czaszy spadochronu oraz śmigłowce będące na wyposażeniu 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.
 
Nie zabrakło punktu promocyjno – rekrutacyjnego, wystawionego przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tomaszowie Mazowieckim. Prezentowały się szkoły, które posiadają klasy/oddziały o profilu wojskowym, były stanowiska Jednostek Strzeleckich współpracujących z Brygadą, pojazdy i sprzęt Straży Pożarnej czy Żandarmerii Wojskowej
 
Nie zabrakło wojskowej grochówki, występów artystycznych oraz licznych atrakcji dla najmłodszych.
 
Fot. Kamil Borkowski BOREK

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook