Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2023 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wielkie sprzątanie tomaszowskich ogródków działkowych

Trwa akcja „Nie pal śmieci” – zbiórka odpadów z ogrodów działkowych, podczas której miasto 16 i 23 kwietnia sprzątnie odpady wystawione przez działkowiczów przed bramy ogródków.

W regulaminie zbiórki widnieje zapis: Zbiórka nie dotyczy odpadów wielkogabarytowych  (tego typu śmieci można oddać bezpłatnie w PSZOK przy ul. Majowej 87/89 od poniedziałku do piątku w godz. 10 -18 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godz. 8-14).

I choć można tu mówić o sukcesie akcji, bo przecież przyniosła skutek, zadajemy pytanie czy działkowcy są w stanie wyprodukować aż takie ilości śmieci? To co znajduję się przed bramami ogródków działkowych widać na zdjęciach.

 – Pani Bogna Hes zgłosiła do mnie ciekawy pomysł – mówi Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko – Stwierdziłem, że organizacja takiej zbiórki wpisuje się w naszą strategię dbania o powietrze w Tomaszowie Mazowieckim, jednocześnie jest elementem wsparcia dla działkowców, którzy również włączają się w ochronę jakości powietrza, bo ogrody działkowe w miastach są ich swoistymi płucami.

Działkowcy marzą o działkach bez śmieci, by bronić się przed podrzucaniem śmieci przez innych powinni pomyśleć o skutecznym sposobie na rozwiązanie śmieciowego problemu. Może warto byłoby przygotować wniosek w ramach budżetu obywatelskiego na wykonanie monitoringu? Czy o tym powinni zdecydować zarządcy ogródków?

– Apelujemy tylko by nie wyrzucać odpadów wielkogabarytowych, rozbiórkowych czy elektrośmieci, gdyż nie mamy możliwości technicznych odbioru tego typu odpadów – komentuje zastępca dyrektora ZDiUM Tomasz Surmański – Takie śmieci należy przekazywać do PSZOK przy ul. Majowej. Niestety zdarza się, że osoby, które nie są działkowcami, wykorzystują sytuację i nocą podrzucają na działki śmieci. Dobrze chociaż, że nie trafią one do lasu czy naszych płuc – dodaje.

23 kwietnia druga tura miejskiego sprzątania śmieci sprzed działek czy ostatnia?

Fot. Tomasz Surmański

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook