Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 17
«Sierpień 2019 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

WIOSNA Biedronia zawitała do Tomaszowa Mazowieckiego

Konferencja prasowa, przedstawicieli WIOSNY Roberta Biedronia, odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim, dziś 18 maja o godzinie 9.30 na placu Kościuszki.

Konferencja WIOSNY Roberta Biedronia

Opublikowany przez Format3A Sobota, 18 maja 2019

W konferencji udział wzięli: Monika Gotlibowska członek zarządu partii, Dawid Wawryka kandydat do Parlamentu Europejskiego, koordynator struktur tomaszowskich Krzysztof Kowalik oraz Małgorzata Ptak koordynatorka Wiosny Kobiet w Obwodzie Wyborczym nr 10.

Wiosna zapukała do Tomaszowa. Przyjechaliśmy do Tomaszowa z pomysłem, z europejskim programem, z nową strategią dla łódzkiego – tymi słowami rozpoczął konferencję Dawid Wawryka kandydat Wiosny do PE- to co się do tej pory nie wydarzyło a jest symboliczne, takie słowa jak Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Bełchatów wreszcie padło na forum Parlamentu Europejskiego. Jest to symboliczna kwestia, która powoduje, że małe i średnie miasta są za mało i za mało skutecznie reprezentowane na forum parlamentu.
Jest już Wiosenny program dla województwa łódzkiego, w który wpisany jest Tomaszów Mazowiecki i pomysły dla Tomaszowa. To program składający się z 5 punktów, to min: walka ze smogiem, specjalne programy unijne dla małych i średnich miast, przekierowanie środków finansowych z dużych metropolii do małych i średnich miast, przeniesienie instytucji centralnych do małych miejscowości.

Monika Gotlibowska członek zarządu partii, podkreśliła jak ważne jest wprowadzenie europejskich praw kobiet na tym samym poziomie w całej Unii Europejskiej.

To kobiety będą głosowały na Wiosnę, szczególnie młode kobiety i my mieszkanki małych miast – Małgorzata Ptak koordynatorka Wiosny Kobiet – mamy przed sobą bardzo duże wyzwanie abyśmy się z tego naszego małego zamkniętego kręgu, który porównałabym do trzech sióstr w dramacie Czechowa, ciągle tkwimy w tym małym marazmie czekając na to coś mistycznego, coś co może będzie w województwie łódzkim, może w Warszawie czy dużych miastach. Wiosna dała możliwość tym kobietom z małych miast aby mogły się zrealizować aby mogły wyartykułować swoje potrzeby i aby mogły poczuć się, nie tylko członkiniami swoich lokalnych społeczności ale pełnoprawnymi polkami i europejkami.

Koordynatorem Wiosny w Tomaszowie Mazowieckim jest Krzysztof Kowalik, z którym można skontaktować się pod numerem telefonu 606 241 612


« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook