Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wizyta Łódzkiego Kuratora Oświaty w szkołach w Będkowie i Budziszewicach

W środę, 28 kwietnia 2021 roku, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, odwiedził Zespół Szkolno-Przedszkolny w Będkowie i Szkołę Podstawową w Budziszewicach.

Szkoły te odwiedzili także Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Andrzej Krych Łódzki Wicekurator Oświaty, Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi w Piotrkowie Trybunalskim. Udział w spotkaniu brała także radna Rady Powiatu Tomaszowskiego – Martyna Wojciechowska.

Po terenie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach gości oprowadził Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, który zaprezentował nowy, pasywny budynek szkoły. Pochwalił się, że budynek ten w zasadzie nie generuje żadnych kosztów. Wybudowanie go pochłonęło 4 miliony złotych, które zostały pozyskane ze środków rządowych w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Pochwalił się, że udało się pozyskać kolejne 4 miliony złotych, które to pieniądze zostaną przeznaczone na remont starego budynku szkoły.

Z powodu pandemii uczniowie szkół korzystają z nauczania zdalnego. W szkołach działają tylko oddziały przedszkolne. Goście mieli możliwość wejść do klas, w których przebywają przedszkolaki. Duże wrażenie zrobiło na nich to, że dzieci doskonale wiedziały, że w najbliższych dniach obchodzić będziemy Święto Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jestem w tym momencie w kompleksie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach. Szkoły Podstawowej imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, szkoły z zacnym patronem, która w połowie jest zbudowana w systemie pasywnym, za około 4 miliony złotych – Waldemar Flajszer Łódzki Kurator Oświaty – Jestem bardzo, bardzo zbudowany tym, co samorządowcy powiatu tomaszowskiego tworzą, budują i jak rozwijają swoje małe ojczyzny.

To naprawdę wyjątkowa sytuacja, wyjątkowa jakość, ale to wszystko też jest związane z pozyskaniem pieniędzy, środków zewnętrznych, które pozwoliły doprowadzić do takiego stanu budynki, które służą dzisiaj najmłodszym, jak i również tym starszym dzieciom – Mariusz Węgrzynowski Starosta Powiatu Tomaszowskiego – To jest ważne, żeby ta władza, która stara się na co dzień widzieć te problemy, związane z oświatą, miała taki szczególny właśnie ogląd, bo inwestowanie w oświatę to jest inwestowanie w przyszłość naszego narodu, to jest bardzo ważne, żeby nigdy tych środków nie brakło i w tym przypadku tak, jak widzimy, w gminie Budziszewice te środki, naprawdę potężne środki przy tym niedużym budżecie gminy, one są rzeczywiście inwestowane w oświatę.

 

Z Budziszewic goście udali się do Będkowa, gdzie zwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Będkowie. Tu oprowadzał ich Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków. Do tej pory wykonanych zostało już wiele prac remontowych w budynku szkolnym, jednakże szkoła wymaga jeszcze wielu nakładów.

Bardzo się cieszymy, że to wszelkie starania ze strony Wójta gminy Będków na rzecz poprawy jakości nauczania, na rzecz poprawy bezpieczeństwa tych budynków, w których uczą się uczniowie, przynoszą określony skutek. Słyszymy też o kolejnych zamierzeniach, staraniach, na następne miesiące, następne lata – Mariusz Węgrzynowski Starosta Powiatu Tomaszowskiego – Dobra współpraca z Wójtem gminy, panem Dariuszem Misztalem, myślę, zaowocuje tym, że absolwenci klas ósmych tejże właśnie szkoły, będą chcieli uczyć się w szkołach ponadpodstawowych, które prowadzi powiat tomaszowski, a które są zlokalizowane na terenie Tomaszowa Mazowieckiego.

Dzień dzisiejszy to radosna wiadomość o powrocie edukacji wczesnoszkolnej do szkół. To bardzo dobra wiadomość dla dzieci i dla rodziców, ale także dla nauczycieli, którzy nie mogą się doczekać pracy z wami dzieci. którzy nie mogą się doczekać pracy. Następny czas to także powrót pozostałych klas do szkół podstawowych i wreszcie uruchomienie wszystkich szkół w województwie i na terenie kraju. To bardzo dobra wiadomość. Bardzo dobra wiadomość, że takie mamy dane, które pozwalają na pójście dzieci do szkół. Bardzo się z tego faktu cieszymy – Waldemar Flajszer Łódzki Kurator Oświaty.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook