Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wojewoda łódzki: Bezpieczna nauka stacjonarna w nowym roku szkolnym to nasz priorytet [film, zdjęcia]

1 września w I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa, dotycząca omówienia przygotowania w łódzkiem do nauki w nowym roku szkolnym.

W konferencji udział wzięli (na zdjęciu od lewej) Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Marcin Witko – Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Robert Telus – Poseł na Sejm, Antoni Macierewicz – Marszałek Senior,  Tobiasz Bocheński  – Wojewoda Łódzki, Mariusz Węgrzynowski Starosta Tomaszowski, Zbigniew Ziemba Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Bezpieczna nauka stacjonarna w nowym roku szkolnym to nasz priorytet. Szkoły w naszym województwie są do tego doskonale przygotowane za co już teraz dziękuję wszystkim instytucjom i dyrekcjom  Przestrzegajmy zasad, a będzie to zdrowy rok szkolny. W województwie łódzkim naukę zaczyna dziś 350 tys. uczniów, z tej liczby 22 tys. to 7-latki, które zaczynają naukę po raz pierwszy. Przez cały okres wakacji wspólnie z ministerstwem i kuratorium staraliśmy się przygotować wszelkie procedury i zabezpieczenia, dostarczyć do szkół maseczki i płyny dezynfekcyjne, tak aby od 1 września zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim uczniom, dlatego, że naszym celem jest prowadzenie nauki stacjonarnej i tego będziemy się trzymać tak długo, jak długo będzie to bezpieczne i zdrowe dla uczniów i nauczycieli – mówił Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki.

W pierwszym tygodniu odbędą się zebrania informacyjne z rodzicami, podczas których będzie omawiana tematyka szczepień. Łódzki Kurator Oświaty podpisał umowę z Centrum Zdrowia Matki Polki i to jest nasz partner medyczny. Drugi tydzień to po zdobyciu wiedzy przez rodziców wyrażenie zgód na szczepienie. Między 12 a 18 rokiem życia jest zaszczepionych 25 proc. dzieci, liczymy że informacja skierowana do rodziców pozwoli nam zbliżyć się do zbiorowej odporności. I wreszcie trzeci tydzień, tydzień szczepień. Poza stałymi punktami szczepień, które już działają, będą mogły do szkół podjechać mobilne punkty szczepień. Oczywiście szczepieni będą tylko ci uczniowie, których rodzice wyrażą na to zgodę. Do przyszkolnych punktów szczepień mogą też docierać całe rodziny, nie tylko uczniowie danej szkoły – mówił Waldemar Flajszer.

Główne rekomendacje dotyczą szczepień dla pracowników szkół i uczniów w określonych grupach wiekowych (powyżej 12 lat), dezynfekcji, dystansu, higieny, maseczek, w przypadku braku możliwości zachowania dystansu i wietrzenie.

Zgodnie z wytycznymi do szkoły może przychodzić tylko uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy nie został nałożony na niego obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej.

Cała konferencja w materiale filmowym.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook