Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Woprowcy o bezpiecznym wypoczynku nad wodą

Fala upałów ciągnie nas nad wodę, przyjemnie jest schłodzić się podczas wodnej kąpieli, ale nawet wtedy powinniśmy pamiętać o swoim bezpieczeństwie.  11 lipca ratownicy WOPR z Tomaszowa Mazowieckiego przeprowadzili akcję profilaktyczną dla dzieci. Wodniacy promowali bezpieczne zachowania nad wodą, rozmawiali z dziećmi oraz ich opiekunami m.in. o: miejscach bezpiecznej kąpieli, na kogo pomoc można liczyć na plaży strzeżonej, jak nie zgubić dziecka oraz co zrobić w sytuacji jego zaginięcia. Rozdawano również ulotki dotyczące tematu bezpieczeństwa nad wodą. 

W okresie letnim niestety dochodzi do większej liczby utonięć. Najczęstszą przyczyną jest brawura, słabe rozpoznanie zbiornika wodnego, brak umiejętności lub odpowiedniego przygotowania do pływania oraz korzystanie z akwenów, w których kąpiel jest zabroniona. Mimo nieustannych apeli służb wciąż zdarzają się sytuacje, w których bagatelizowane jest bezpieczeństwo, a młodzież decydują się na kąpiel w niedozwolonych miejscach.

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel odbywa się tylko w miejscach wyznaczonych i pod nadzorem ratowników WOPR. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci. Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne.

Fot. WOPR w Tomaszowie Maz.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook