Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wspaniały wynik Finału WOŚP w Ujeździe

W czasie siódmego już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ujeździe zebrano imponującą sumę, 63.881,16 zł. Ujezdzki sztab WOŚP przyznaje, że jest szczęśliwy, ponieważ wydawało się, że ambitnym celem było poprawienie wyniku z ubiegłego roku (45 tysięcy) i przekroczenie granicy 50 tysięcy. Okazało się, że dodatkowo do puszek przed i w czasie koncertu wpłynęło dodatkowo 13 tysięcy złotych!

Atrakcji było moc. Na scenie wielokrotnie pokazały się tancerki z grupy „Ale o co chodzi”, wokaliści GOK oraz szkół w Ujeździe i Niewiadowie, przedszkolaki z Ujazdu i Osiedla Niewiadów, Anita Sołtysiak i Paweł Jacak, ZUMBA ZOLA, FIT FABRIC z Tomaszowa, Orkiestra OSP Ujazd a na koniec góralska kapela „Pogwizdani”, która tak podgrzała atmosferę, że uczestnicy zabawy wrócili po „Światełku do nieba” na bis.
Praktycznie cała hala była wypełniona i tętniła życiem. Poszczególne stoiska wabiły przeróżnymi atrakcjami i animacjami dla dzieci. Mnóstwo gadżetów i pamiątek można było kupić w „kramiku”.

Przedszkola i zuchy oferowały pyszne ciasta, napoje i inne słodkie specjały. Harcerze zapraszali do rozwiązywania zagadek, wolontariusze stowarzyszenia Cooltura do gry w „Monopol Ujazd” i rejestrowania się w bazie dawców szpiku kostnego. Był także kącik porad dietetyka, stoisko policji i fantastycznego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów”. Dużo emocji ale i dużo pozyskanych środków dały poszczególne licytacje. Największą sumę przyniosła sprzedaż złotego serduszka i piękny, okolicznościowy tort. Ponadto licytowano niezliczoną liczbę innych atrakcyjnych rzeczy i bonów, między innymi lot samolotem, balonem, koszulki, gadżety. Wszystko odbyło się w atmosferze święta a osoby, które zaangażowały się w te działania pracowały z niezwykłym poświęceniem.

Ten koncert i zbiórka nie polega na biciu rekordów. Należy przede wszystkim pamiętać, że dzięki hojności mieszkańców jeszcze więcej chorych dzieci będzie mogło skorzystać z zakupionego najnowocześniejszego sprzętu dla specjalistycznych oddziałów pediatrycznych i neonatologicznych w 50 placówkach w kraju. Z drugiej strony, tego typu działania są ważnym elementem edukacji nie tylko najmłodszych wolontariuszy i wrzucających do puszek. Niech czują, że warto pomagać i być wrażliwym na potrzeby innych ludzi, skupiać się na tym, co łączy a nie na tym, co dzieli i niezauważalnie spycha nas w stronę wzajemnej nienawiści.

Wkrótce obszerna galeria zdjęć.

Źródło: ujazd.com.pl
Fot. Łukasz Matuszewski

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook