Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wszystkich Świętych 2020. Tomaszowianie już odwiedzają groby bliskich

Na cmentarzach powoli zaczyna się ruch, bliscy sprzątają groby tych co już odeszli. W tym momencie wszystkie cmentarze są otwarte ale należy się stosować do obowiązujących przepisów, przede wszystkim do zasłonięcia nosa i ust czy zachowania odległości od siebie. 

Za kilka dni mamy święta. Nie wiadomo, jak sytuacja epidemiologiczna w Polsce będzie wyglądała 1 i 2 listopada. W związku z tym trudno przewidzieć, czy we Wszystkich Świętych cmentarze będą otwarte, czy każdy będzie mógł iść w tym dniu na cmentarz, czy może będą obowiązywały nowe obostrzenia. Sytuacja jest dynamiczna.

Na pewno dobrym pomysłem jest żeby wizyty na cmentarzach w ramach Wszystkich Świętych rozłożyć na kilka dni. 

Arcybiskup Grzegorz Ryś zaapelował, by wierni nie chodzili na groby 1 i 2 listopad.

Najbliższy czas w Polsce związany jest ze wzmożonymi odwiedzinami cmentarzy i modlitwami za zmarłych. Przypominam, że łaskę odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych można uzyskiwać przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych, dlatego proszę o odkładanie nawiedzania cmentarzy na czas po 2 listopada, tak, aby unikać dużych zgromadzeń – arcybiskup Grzegorz Ryś

Rząd wprowadził szereg obostrzeń, ale wciąż pozostaje problematyczna kwestia, w jaki sposób uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa podczas Wszystkich Świętych. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd nie wprowadzi 2 listopada dodatkowego dnia wolnego. Pomysł ten był rozważany w celu rozładowania tłumów na cmentarzach.

W naszej opinii zwiększyłoby to liczbę interakcji społecznych, które są katalizatorem rozprzestrzeniania się wirusa; takie rozwiązanie zachęciłoby do wyjazdów, do podróżowania, a realizujemy strategię „zostań w domu – Adam Niedzielski minister zdrowia

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook