Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wtargnęli do jego mieszkania, pobili i wciągnęli siłą do samochodu

Trzech mężczyzn i kobieta w sobotni poranek wtargnęło do jednego z domów na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. Następnie po pobiciu domowników, splądrowaniu pomieszczeń i kradzieży 200 złotych, przemocą pozbawili wolności jednego z nich i wciągnęli do samochodu. Następnie pozostawili go na jednym z duktów leśnych na peryferiach Tomaszowa. Wytężone i skoordynowane działania tomaszowskich policjantów z wszystkich pionów, doprowadziły do zatrzymania całej czwórki. Życiu uprowadzonego mężczyzny nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Do niecodziennych wydarzeń o charakterze przestępczym doszło w godzinach porannych 13 marca 2021 roku na terenie jednego z osiedli domów jednorodzinnych w Tomaszowie Mazowieckim. Z policyjnych ustaleń wynika, że przed posesją zatrzymało się osobowe auto, z którego wysiadło trzech mężczyzn i kobieta. Osoby te weszły na teren posesji i dobijały się do drzwi. Gdy 34-letnia mieszkanka posesji otworzyła je, jeden z mężczyzn odepchnął ją wchodząc do środka, a kolejny uderzył. Grupa napastników wdarła się do kolejnych pomieszczeń gdzie wyciągnęli z łóżka 41-letniego partnera kobiety, a następnie pobili go uderzając i kopiąc po całym ciele. Kobieta próbował pomóc swojemu konkubentowi ale została ponownie uderzona. Dwoje napastników splądrowało również mieszkanie i ukradło 200 złotych. Następnie pobitego mężczyznę siłą wyciągnęli z mieszkania i wepchnęli wbrew jego woli do samochodu odjeżdżając w nieznanym kierunku.

Do działań bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia skierowanych zostało kilkudziesięciu policjantów z wszystkich pionów i podległych komisariatów. Skrupulatnie zbierano i łączono kolejne informacje prowadząc jednocześnie penetrację terenu powiatu tomaszowskiego za autem, którym sprawcy wraz z pozbawionym przez nich wolności 41-latkiem odjechali spod domu zgłaszającej. Koordynacja tych działań doprowadziła do zatrzymania trzy godziny później wszystkich napastników tj.  dwóch 46-latków, jednego 41-latka oraz 43-letnią kobietę, będących mieszkańcami Tomaszowa. W tym sam czasie dyżurny policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pobitym mężczyźnie w rejonie jednej z dróg w gminie Lubochnia. Skierowani na miejsce policjanci z Czerniewic potwierdzili, iż to uprowadzony  wcześniej mężczyzna. W rozmowie z 41-latkiem ustalili, iż po kolejnym pobiciu oprawcy pozostawili go na dukcie leśnym. Został on przewieziony do szpitala i pozostał na obserwacji. Jego życiu już nic nie zagraża.  Za zbrodnie jakiej się dopuścili usłyszeli zarzuty, za które kodeks karny przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto jeden z 46-latków oraz jego o pięć lat młodszy kompan dopuścili się tych czynów w warunkach tak zwanej recydywy, za którą kodeks karny przewiduje obostrzenie kary. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Tomaszowie Mazowieckim, nadzorującego postępowanie sąd wobec przestępczego kwartetu mającego już wcześniejsze konflikty z prawem zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Będzie również decydował o ich dalszym losie.   

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook