Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2023 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wybrano nowych dyrektorów tomaszowskich placówek oświatowych

Znamy już nowych dyrektorów tomaszowskich placówek. Konkursy na stanowiska dyrektorów Zespołów Szkolno-Przedszkolnych oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków odbyły się  28 czerwca br. W komisjach konkursowych zasiadali przedstawiciele organu prowadzącego placówki, organu sprawującego nadzór pedagogiczny, przedstawiciele nauczycieli i rodziców z danej placówki, jak również przedstawiciele związków zawodowych.

Komisja zapoznała się z przedstawionymi przez kandydatów koncepcjami funkcjonowania i rozwoju danej placówki, przeprowadziła z kandydatami rozmowy, po czym dokonała merytorycznej oceny poszczególnych kandydatów i w drodze tajnego głosowania dokonała wyboru kandydatów. Aby wyłonić kandydata na stanowisko dyrektora musiał on uzyskać bezwzględną liczbę głosów obecnych na posiedzeniu członków komisji konkursowej.

W wyniku przeprowadzonych konkursów wyłoniono następujących kandydatów na dyrektorów:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim – Ewa Służewska,

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim –  Justyna Kubiak,

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków w Tomaszowie Mazowieckim –  Piotr Chomentowski.

Do konkursu w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 10 nie zgłosił się żaden kandydat, w związku z czym posiedzenie komisji konkursowej nie odbyło się, zastosowanie będzie miał art. 63 ust.12 ustawy z 14.12.2016 r.- Prawo oświatowe, który stanowi, że jeżeli do konkursu nie zgłosi się żaden kandydat albo w wyniku konkursu nie wyłoniono kandydata, organ prowadzący powierza to stanowisko ustalonemu, w porozumieniu z organem sprawującym nadzór pedagogiczny, kandydatowi, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki i rady pedagogicznej.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook