Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wystrzałowe dofinansowanie od ŁDK

Łódzki Dom Kultury rozstrzygnął nabór na dofinansowanie współorganizacji projektów kulturalnych z samorządowymi instytucjami kultury z województwa łódzkiego w 2016 r. Subwencję otrzymają 53 projekty na łączną kwotę 150.000 zł.

Ogłoszenie skierowane było do samorządowych instytucji kultury z terenu województwa łódzkiego. Dotyczyło realizacji zadań związanych m.in. z: unowocześnianiem oferty programowej, efektywnym wykorzystaniem zasobów instytucji i powiązaniem działalności instytucji z potrzebami lokalnej społeczności.

Z naszego terenu o współfinansowanie konkretnego zdania ubiegały się ośrodki kultury z kilku gmin w tym również naszej.

Inowłodzkie Gminne Centrum Kultury otrzyma wsparcie w wysokości 3000 zł na zadanie „Przygoda z wystrzałową historią”.

Obecnie Łódzki Dom Kultury oraz Fundacja BGK zachęcają do składania wniosków w 9. edycji konkursu grantowego „Na dobry początek!”.

Do rozdania jest 450 tys. zł na projekty edukacyjne dla dzieci w wieku 2-8 lat. O dotacje mogą ubiegać się fundacje, stowarzyszenia, biblioteki publiczne oraz ośrodki kultury, sportu i rekreacji z siedzibą na terenach wiejskich lub w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. Dofinansowanie w  wysokości od 3 do 10 tys. zł można przeznaczyć na przygotowanie i prowadzenie zajęć dla dzieci w wieku 2-8 lat, porady specjalistyczne dla dzieci i warsztaty dla rodziców.

Celem konkursu jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich i małych miejscowości, wspieranie społeczności lokalnych w tworzeniu inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci, w tym integracji dzieci z rodzin o niskim statusie społeczno-ekonomicznym oraz integracji wielopokoleniowej.

Termin składnia wniosków mija 12 września br.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook