Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

XVIII sesja budżetowa Rady Gminy Inowłódz

30 grudnia 2019 r. w sali na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu odbyła się XVIII sesja VIII kadencji Rady Gminy Inowłódz z bogatym porządkiem obrad.

            Do najważniejszych uchwał podjętych podczas sesji należy Wieloletnia  Prognoza Finansowa  Gminy Inowłódz na lata 2020-2035 oraz uchwalenie budżetu Gminy Inowłódz na rok 2020, w którym planowane środki na realizacje zadań inwestycyjnych w 2020 roku wynoszą 11 200 000 zł. Taki budżet to zapowiedź kolejnego roku rozwoju gminy z rekordowym poziomem inwestycji. Do najważniejszych należą:

– zakończenie kompleksowej modernizacji i rozbudowy oświetlenia ulicznego. Wszystkie stare lampy (800 szt.)      

  zostaną wymieniona na nowoczesne ledowe, jak również powstanie 500 nowych punktów świetlnych w tej samej

  technologii,

– termomodernizacja ośrodka zdrowia w Inowłodzu,

– termomodernizacja szkoły w Brzustowie,

– budowa stanic wodnych w Spale i w Inowłodzu.

            Rada Gminy Inowłódz podjęła również uchwały w sprawie:

– zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Inowłódz na lata 2019-2035,

– zmian budżetu Gminy Inowłódz na rok 2019,

– wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości  (pow. 2 ha. z dz. nr 28/5 w Spale),

– wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości (pow. 1200 m2    z dz. nr 337/16 w Spale),

– wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz ustalenia stawki opłaty,

– ustalenia ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych na terenie Gminy Inowłódz,

– określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, składanej przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe, lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych na terenie Gminy Inowłódz,

– ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych,

– częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ponoszonej przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych przez członków rodzin wielodzietnych.

            Ponadto przyjęto Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 rok dla Gminy Inowłódz, Gminny Program Przeciwdziałania Narkomanii na 2020 rok dla Gminy Inowłódz oraz Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w Gminie Inowłódz na lata 2019-2023.

Na sesji, która była ostatnią sesją w kończącym się już roku oficjalnie z pracą na rzecz Gminy Inowłódz pożegnał się dotychczasowy Sekretarz Pan Jan Żerek, który odchodzi na emeryturę. Swoje stanowisko przekazał w ręce nowego Sekretarza Gminy Inowłódz Pani Renaty Dąbrowicz.          

Pan Wójt Bogdan Kącki, radni, pracownicy, sołtysi, Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Inowłodzu, a także Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Inowłodzu podziękowali Panu Janowi Żerkowi za współpracę i pogratulowali nowej Pani Sekretarz.

Tekst: Biuro Rady/Foto: Piotr Gawin

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook