Trzy lata temu św. Antoni z Padwy został patronem miasta i powiatu, od tego czasu obchody Dni Antoniańskich wpisały się w kalendarz cyklicznych imprez w naszym mieście. W tym roku przypadły na dni od środy, 13 czerwca w imieniny patrona i trwały do niedzieli 17 czerwca.
Wstępem do Dni Antoniańskich było poświęcenie figury św. Antoniego, które odbyło się 10 czerwca po mszy wieczornej w Sanktuarium św. Antoniego.
Uroczystości upamiętniające nadanie miastu i całemu powiatu patrona obfitowały w liczne koncerty. Przez pierwsze dwa dni mieszkańcy mieli okazję uczestniczyć w obchodach w Sanktuarium św. Antoniego. Kolejne dni zorganizowane zostały na terenie szkoły tzw. Mechanika.
13 czerwca rozpoczęły się Dni Antoniańskie, apoczątkowała je msza w Sanktuarium św. Antoniego podczas której została wyprowadzona z kościoła procesja. Po myszy odbył się koncert Chóru Akademickiego SGGW pod dyr. Michała Dąbrowskiego. W godzinach wieczornych, na dziedzińcu kościoła odbył się Wieczór Uwielbienia, koncert przygotowany przez tomaszowską grupę muzyków i wokalistów „Przystań Dwunastu”.
Dzień drugi, 14 czerwca rozpoczęły występy przygotowane przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej. Drugi koncert, odbył się po przerwie podczas której została odprawiona msza. Koncert operowy dał zespół Trzech Tenorów i Ona Jedna. Wieczór zakończyła formacja hip hopowa Wyrwani z niewoli z liderami Jackiem Zajkowskim „Heres” i Piotrem Zalewskim.
Trzeciego dnia uroczystości przeniosły się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.
Gdzie odbył się koncert Solistów Opery i Operetki upamiętniający tomaszowskiego tenora Edwarda Kamińskiego.
Po dużej dawce muzyki operowej i operetkowej, wystąpiła długo oczekiwana charyzmatyczna Aga Dębowska z zespołem.
Artystka porwała publiczność swoim mocnym, ostrym głosem, zaśpiewała covery część z nich wraz z publicznością.
Na ostatni dzień obchodów przypadł III Megafestyn Mechanika na terenie ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Który nie tylko był zakończeniem obchodów ale przede wszystkim celem było zintegrowanie uczniów, rodziców i nauczycieli z lokalnym środowiskiem, a także pozyskanie środków finansowych na doposażenie szkoły w nowe pomoce dydaktyczne.