Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Założę czerwone spodnie

Gram dla księży i dla gejów. Gram w najpopularniejszych klubach warszawskich i w Dąbrowie Górniczej oraz Tomaszowie. Kalendarz mam wypełniony do grudnia, a w grudniu skończę 79 lat. Sama nigdzie się nie pcham, po prostu zapraszają mnie we wszystkie te miejsca, bo wiedzą że jestem sobą, kocham ludzi i cieszę się, że mogę im wszystkim dać trochę radości, bo muzyka i taniec niosą radość – tak o sobie mówiła podczas środowego spotkania z tomaszowiankami DJ Wika, jedna z dziesięciu bohaterek filmu „Założę czerwone spodnie”.

Film zrealizowało gdańskie Stowarzyszenie „Waga”. Jego przesłanie jest bardzo proste. 10 kobiet w wieku 60+, 70+ opowiada o tym, jak w wieku senioralnym realizują swoje pasje, są aktywne i twórcze, żyją własnym życiem i daje im to poczucie spełnienia i satysfakcji. Opowieści są bardzo różne, a każda, to recepta na to, by samemu ją zrealizować i przestać godzić się jedynie na rolę babci, opiekunki, kucharki i widza seriali telewizyjnych.

Tomaszowska premiera „Założę czerwone spodnie” odbyła się w pracowni artystycznej „Sploty” przy ul. Mościckiego z inicjatywy Obywatelskiego Stowarzyszenia „Możemy” i Kongresu Kobiet.

Wraz z przybyłymi tego dnia do „Splotów” paniami w różnym wielu, film oglądały dwie jego bohaterki. Wspomniana DJ Wika oraz Elżbieta Hołoweńko, artystka plastyczka, która ma zupełnie inny przekaz niż Wika. Opowiada o tym, że potrafiła wyrwać się ze związku, w którym była ofiarą, doznawała przemocy domowej i w dojrzałym wieku musiała zaczynać żyć od nowa. – Ale wciąż mam otwartą drogę i wiele jeszcze przede mną – mówiła podczas spotkania.

  • Seniorami media w ogóle się nie interesują. Zaznałam tego na własnej skórze, a przecież właśnie to co my robimy jest dużo bardziej warte propagowania i nagłaśniania niż setki mało istotnych zdarzeń – mówiła Wika, która obiecywała zebranym, że do Tomaszowa jeszcze przyjedzie i zagra.

Kilka z pań przybyłych na środowe spotkanie założyło czerwone spodnie i być może, podobnie jak bohaterki filmu, odważą się w ślad za tym na kolejne kroki, by wyzwolić się z ról stereotypowo im przypisywanym i żyć według własnych reguł.

Na zdjęciu czołówkowym: DJ Wika i Elżbieta Hołoweńko, bohaterki filmu „Założę czerwone spodnie” obecne w „Splotach” podczas tomaszowskiego pokazu filmu. 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook