Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zaprojektuj swoje miasto

Wyobraźmy sobie pl. Kościuszki przed przebudową. Do Urzędu Miasta zaproszeni zostają mieszkańcy Tomaszowa, inżynierowie, specjaliści od infrastruktury komunalnej, architekci, artyści, przedsiębiorcy, drogowcy i wreszcie urzędnicy. Nie ma tylko polityków. Zebrani dyskutują. Nikt nie próbuje udowodnić, że jego pomysł jest najlepszy, ale wszyscy chcą wykreować jak najbardziej funkcjonalną i atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców miasta i przyjazdnych. Czy gdyby takie spotkanie miało miejsce, a to co zostało na nim ustalone, byłoby realizowane, pl. Kościuszki wyglądałby, tak jak wygląda? Z pewnością nie.

18 kwietnia odbyła się w Urzędzie Miarszałkowskim w Łodzi konferencja prasowa poświęcona promowaniu produktów i usług publicznych, dzięki którym mieszkańcom konkretnego miejsca, żyje się lepiej. Urząd Marszałkowski stara się pobudzić mieszkańców województwa łódzkiego do kreatywnego myślenia i zmieniania otoczenia. Organizuje i wspiera szkolenia w tym zakresie. W ramach projektu odbywać się będą warsztaty, konferencje wyjaśniające, jak wykorzystywać kreatywne metody, desing thinking, w różnych aktywnościach.

Najbliższa próba szukania takich rozwiązań w sferze miejskiej odbędzie w dniach 17-18 maja w Sieradzu. Mieszkańcy oraz urzędnicy będą pracować nad zaprojektowaniem produktów i usług publicznych, dzięki którym w Sieradzu będzie żyło się lepiej.

Czemu takie pomysły w naszym mieście skazane są na porażkę? Na to z kolei pytanie każdy mieszkaniec Tomaszowa musi sam udzielić sobie odpowiedzi. Nie jest ona przyjemna, choc dość łatwa do zdefiniowania.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook