Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zatańczymy na placu Kościuszki

One Billion Rising/Nazywam się Miliard, to międzynarodowa akcja przeciwko wszelkim formom przemocy wobec dziewcząt i kobiet. Po raz pierwszy w akcję włącza się Tomaszów Mazowiecki  Wydarzenie na całym świecie jest organizowane od 2013 roku w Walentynki. W Polsce w pierwszym roku zatańczyło 17 miejscowości, w 2016 roku było ich niecałe 60 w tym roku w akcji weźmie udział ponad 70 miejscowości w naszym kraju. Forma protestu jest nietypowa, sprzeciw wyrażany jest tańcem. To właśnie taniec jest wspólnym mianownikiem akcji,  wyzwala energię, daje poczucie szczęścia ale przed wszystkim tańcząc panujemy nad własnym ciałem, czujemy, że ciało należy do nas. Jest to odwrotność tego co czują zgwałcone kobiety- komentuje Agnieszka Marczewska-Adamiec koordynatorka akcji.

Za każdym razem akcja porusza trudny społecznie temat przemocy wobec kobiet. W tym roku jest to temat gwałtów na randce. Statystyki podają, że jedna na trzy osoby doświadcza, bądź doświadczyła choć raz w swoim życiu przemocy na randce. W Polsce nikt regularnie nie monitoruje problemu przemocy i przemocy seksualnej wobec dziewcząt, co nie znaczy, że problem nie istnieje. „Gwałt na randce” – termin powszechnie znany i opisany w Stanach Zjednoczonych i krajach Unii Europejskiej nie jest praktycznie używany w Polsce. Jest objęty takim samym, jeśli nie większym tabu, jak termin „gwałt małżeński”.

14 lutego o godz. 17.00 spotykamy się na placu Kościuszki, by zatańczyć przeciwko przemocy wobec kobiet!

Wszelkie informacje znajdują się Nazywam się Miliard Tomaszów Mazowiecki

 

 

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook