Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zawieszenie auta – bezpieczeństwem kierowcy

Sezon zimowy za nami. Większość z nas używała samochodu do przemieszczania się na krótkich odcinkach, ze względu na otaczającą nas aurę. Niestety nasze niskie temperatury, śnieg i gołoledź utrudniały przemieszczanie po przez śniegowe muldy, a następnie dziury w nawierzchni lokalnych dróg.

Słoneczna pogoda i wyższe temperatury zachęcają nas do dłuższych podróży i większych prędkości. Wpływa to na bezpieczeństwo naszych wycieczek, bądź podróży służbowych. Zmiana opon z letnich na zimowe i odwrotnie przyjęła się wśród polskich kierowców jako czynność obowiązkowa. Zapominamy jednak o kontroli tak ważnego układu w naszych samochodach jakim jest zawieszenie.

Obecnie producenci aut oferują wiele wariantów różnego typu zawieszeń pojazdów. Od komfortowych niezależnych typu kolumna MacPhersona, po typowo półzależne do których zaliczamy np. belkę skrętną. Należy również pamiętać, że producenci dążąc do jak najniższego zużycia paliwa wytwarzają elementy z co raz to lżejszych materiałów, które niekoniecznie zdają egzamin na dziurawych pozimowych drogach. Niestety większość obecnie produkowanych głównych elementów zawieszenia wykonana jest z aluminium, co powoduje większe prawdopodobieństwo odkształcania się elementów wahaczy, a co za tym idzie spory wydatek dla kieszeni przeciętnego Kowalskiego. Chcąc zachować pewne standardy bezpieczeństwa powinniśmy dokonać przeglądu układu zawieszenia i wymienić uszkodzone elementy.

Dbając o bezpieczeństwo nasze i osób z nami podróżujących powinniśmy po okresie zimowym wykonać przegląd podstawowych elementów zawieszenia – twierdzi Piotr Lisiczko z Firmy Quattro. Często okazuję się, że wymiana końcówki drążka kierowniczego lub zwykłej tulei wahacza poprawia komfort i bezpieczeństwo jazdy – dodaje.

Na jakie elementy zwrócić uwagę?

Końcówki drążków kierowniczych, tuleje wahaczy, łączniki drążków stabilizatora to podstawowe elementy, które ulegają zużyciu. Nie są to części, które pochłoną nasz domowy budżet, a znacznie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy – tłumaczy właściciel Firmy
Quattro.

Pamiętamy również, że wymianę należy powierzyć doświadczonemu mechanikowi, a części zakupić dobrej jakości. Niestety te najtańsze często ulegają szybkiemu zużyciu, a tym samym ponownej wymianie. Zakup takich części nie oznacza wysokich cen. Na rynku motoryzacyjnym jest wiele zamienników, które nie odbiegają jakością częścią oryginalnym, a ich cena jest diametralnie niższa – wyjaśnia Lisiczko.

Bieżące naprawy mogą uchronić nas przed większymi wydatkami, jakimi są wymiana sprężyn, amortyzatorów, a nawet łożyska koła. Dodajmy, że pokonywanie zakrętu przy majowym deszczu z uszkodzonym zawieszeniem może zakończyć się dla nas tragedią.

Na zdjęciu czołówkowym pani Kasia w sklepie motoryzacyjnym Quattro, stała klientka która ceni sobie profesjonalne doradztwo i bezpośredni kontakt ze sprzedawcą.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook