Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Złamali kwarantannę żeby napić się wspólnie alkoholu

Troje mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego mimo obowiązujących przepisów o całkowitym zakazie gromadzenia, spotkało się na zakrapianej alkoholem imprezie. Wcześniej trio odwiedziło bankomat i sklep monopolowy. Impreza zakończyła się awanturą i interwencją policji. Dwie osoby za załamanie zakazu ukarano mandatami po 500 zł. Trzecia z osób została pouczona.

Od tygodnia obowiązuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia, w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu epidemii. Mimo licznych akcji informacyjnych prowadzonych za pośrednictwem środków masowego przekazu, informacji rozpowszechnianych przez służby, w tym również przez policję, która wykorzystuje do tego m.in. sprzęt nagłaśniający w radiowozach, nie wszyscy stosują się do obostrzeń, w tym całkowitego zakazu gromadzenia się osób.

Takim nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazało się troje mieszkańców Tomaszowa tj. dwóch mężczyzn w wieku 41 i 32 lata oraz 37-letnia kobieta. 31 marca 2020 roku, około godziny 01:30 policjanci zostali skierowani przez dyżurnego tomaszowskiej komendy na interwencje w rejon jednego ze sklepów w centrum Tomaszowa, gdzie miało dojść do nieporozumienia między grupą osób. Na miejscu zastali 41-latka i kobietę znajdujących się pod wpływem alkoholu. Mundurowi ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że spotkali się z 32-letnim kolegą, z którym poszli do bankomatu  a następnie za wypłacone pieniądze zakupili alkohol. Również w trójkę przemieścili się do mieszkania 32-latka gdzie podczas wspólnej biesiady doszło między nimi do nieporozumienia. Do interweniujących policjantów doszedł również  wymieniony 32-latek, który próbował przedstawić swoją wersję wydarzeń. Wszyscy natomiast byli zgodni co do jednego, że spotkali się w trójkę jedynie po to by po koleżeńsku wspólnie pobiesiadować. Swój błąd zrozumiał jedynie 41-latek, którego policjanci pouczyli. Pozostali ,,kompani od kieliszka” oznajmili interweniującym policjantom, że nie czują się chorzy i nie podejrzewają się o zakażenie koronawirusem, dlatego nie widzą przeciwskazań do wspólnej biesiady. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie związane ze złamaniem zakazu gromadzenia się zostali ukarani mandatami po 500 złotych.   

 

Uwaga !!!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 11 kwietnia włącznie nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy jedynie dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje także całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób ( za wyjątkiem rodzin zamieszkujących wspólnie)

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook