Kalendarz gminy Czerniewice

Nadchodzących wydarzeń: 0
«styczeń 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zmiany w tomaszowskim muzeum

Kadencja dotychczasowego dyrektora Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim im. Antoniego hr. Ostrowskiego, Pani Doroty Bill – Skorupy zakończyła się 31.12.2020 roku.

Pani Dorota Bill – Skorupa nie przyjęła oferty pełnienia obowiązków dyrektora na dotychczasowych warunkach, w związku z powyższym od 12 stycznia, przez najbliższe 6 miesięcy funkcję tę będzie pełnił pan Krzysztof Jednac.

Krzysztof Jednac ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, od zawsze związany z instytucjami samorządowymi (pracował w Urzędzie Pracy w Janowie Lubelskim czy Starostwie Powiatowym w Opocznie, gdzie zajmował się funduszami unijnymi i projektami na rzecz szkół), jest on wieloletnim pracownikiem Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim (Skansen Rzeki Pilicy).

Przypomnijmy, że art. 16 ust 1 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U.z 2020 r. poz. 194 ze zm.) przewiduje możliwość wyznaczenia osoby pełniącej obowiązki dyrektora do czasu powołania dyrektora wyłonionego w innym trybie (konkurs lub po zasięgnięciu opinii związków). Organizator może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora wyznaczonej osobie na okres nie dłuższy niż rok – w przypadku instytucji kultury innej niż instytucja artystyczna.

Komentarz prezydenta Marcina Witko:

Miałem nadzieje, że dotychczasowa dyrektor dokończy sprawy, które rozpoczęła. Niemniej życzę Pani Dorocie Bill -Skorupie sukcesów w dalszej drodze zawodowej. Nie mogłem zgodzić się na podwyżkę wynagrodzenia na tym stanowisku, zwłaszcza w obecnym czasie, teraz realizujemy podwyższanie pensji najmniej zarabiającym, nie kadry kierowniczej. Zdecydowałem się powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora muzeum Panu Krzysztofowi. Liczę, że poradzi sobie z toczącymi się w muzeum sprawami i będzie rozwijał placówkę do czasu wyłonienia nowego dyrektora.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook