Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

ZUS: Złóż wniosek o 300 plus do końca sierpnia, a wypłatę otrzymasz do końca września

Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start przyjmujemy od 1 lipca. Do tej pory w województwie łódzkim złożono ponad 157 tys. wniosków. Rodzice, którzy złożą prawidłowo wypełniony wniosek do końca sierpnia, świadczenie otrzymają do końca września. Warto więc pospieszyć się ze złożeniem wniosku, żeby otrzymać świadczenie jak najszybciej. Ostateczny termin na składanie wniosków o tzw. wyprawkę szkolną mija 30 listopada.

Świadczenie, przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

W ramach programu „Dobry Start” rodzice mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, czyli na przykład na zakup podręczników, zeszytów, czy przyborów szkolnych. Wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów – informuje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Wnioski o 300 zł dla ucznia można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

Samo złożenie wniosku jest bardzo proste. Trzeba jednak pamiętać, by bezbłędnie wpisać dane takie jak: prawidłowy numer PESEL dzieci, nazwę oraz adres szkoły czy aktualny numer konta.

Wniosek o 300 plus można złożyć poprzez aplikację mobilną mZUS, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Wniosek można też złożyć poprzez PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Monika Kiełczyńska
Regionalna rzeczniczka prasowa ZUS
województwa łódzkiego

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook