Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Niebrów. Uroczyste poświęcenie kapliczki Matki Bożej Częstochowskiej [film, zdjęcia]

Pomysł przeniesienia kapliczki zrodził się w roku 2018, podczas rozmów radnego Eugeniusza Gawarzyńskiego i wójta Franciszka Szmigla. Choć wójt sam skromnie zaznacza, że kapliczka to dzieło całej wsi, całej społeczności, na czele z Radą Sołecką i miejscowym Kołem Gospodyń Wiejskich.

Film tutaj

– Każdy pomógł, jak tylko mógł. Ta kapliczka naprawdę powstała z serc i z pracy naszych mieszkańców. Oni nie tylko zebrali większą część środków potrzebnych do odbudowy, ale sami zakasali rękawy i pracowali przy jej renowacji. Pomogli nam też Darczyńcy.

Wypracowano nowy wygląd postumentu przeniesionej kapliczki, odnowiłono tablicę pamiątkową, zakupiliśmy ogrodzenie i ławki – mówią mieszkańcy Niebrowa – rok to trwało, ale to przecież nasza historia, ta kapliczka stała w Niebrowie od 1887 roku – jesteśmy szóstym pokoleniem, które opiekuje się kapliczką – dodają mieszkańcy. Dziękujemy Mariuszowi Bielawskiemu, Krzysztofowi Dziubkowi, Eugeniuszowi Packiemu, Waldemarowi Gruszczyńskiemu, Marcinowi Goździkowi za pracę przy odnawianiu kapliczki.

Uroczystego poświęcenia nowej kapliczki dokonał 9 maja ks. kanonik Sławomir Klich, proboszcz parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim. Uroczystości rozpoczęły się poświęceniem kapliczki a potem wspólną mszą św. w intencji mieszkańców Niebrowa.

Mieszkańcy podziękowali brawami wójtowi, radnemu i sołtysowi za trud realizacji całej akcji, bo to właśnie ona była sercem całego przedsięwzięcia. Po uroczystości, w miejscowej świetlicy wiejskiej czekał zaś na wszystkich poczęstunek, przygotowany przez KGW.

Podczas czwartkowej uroczystości, nie zabrakło nie tylko modlitwy, ale i wielu wzruszeń. Jak podkreślali bowiem licznie zgromadzeni mieszkańcy, ta kapliczka to ich dar dla następnych pokoleń.

Na koniec warto wspomnieć, że kapliczka została przeniesiona do centrum wsi ze skrzyżowania ulic Mostowej i Zawadzkiej na teren gdzie niebawem stanie dom ludowy.

Czytaj również

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook