Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Briefing prasowy. Pozyskanie środków finansowych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

W piątek, 26 marca 2021 roku, w Sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się briefing prasowy, którego tematem było pozyskanie środków finansowych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Drugi temat to przeniesienia pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Niskiej.

Link do Live z konferencji TUTAJ

Udział w konferencji wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Michał Czechowicz i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu.

Proszę Państwa, jako Zarząd Powiatu Tomaszowskiego, jak również Rada Powiatu Tomaszowskiego, będziemy starali się, żeby te nakłady, właśnie na te kwestie społeczne, były jak największe każdego roku. Nie będziemy żałowali pieniędzy na te zadania, które dotykają bezpośrednio zdrowia naszych mieszkańców. To jest bardzo ważne, że chcemy zauważać te wszystkie problemy społeczne, ale proszę Państwa, istotą sprawy jest też to, że rząd Polski przeznacza w tym właśnie, takim trudnym czasie, rekordowe pieniądze na tego rodzaju działalność, zarówno pomoc społeczna jak i również remont budynku szpitala, przypomnijmy, jest ze środków rzędowych. Cieszymy się, że możemy brać czynny udział w tym wszystkim, co dobrego dzieje się dla naszych mieszkańców. – zapewnił Mariusz Węgrzynowski, że Zarząd Powiatu nie będzie oszczędzał, jeśli w grę wchodzi zdrowie mieszkańców naszego powiatu.

Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że rozpoczęliśmy długo wyczekiwany remont budynku przy ulicy Niskiej 14, długo wyczekiwany zarówno przez personel, który na co dzień pracuje w tymże budynku, jak i pacjentów, którzy korzystają na co dzień z pomocy specjalistów i tam się znajdują. Mówimy tutaj o bardzo szeroko zakrojonej termomodernizacji tego budynku. Jest to budynek z lat 60, więc wymaga już kapitalnego, całkowitego remontu, dlatego też podjęliśmy decyzję, że należy na czas remontu zabezpieczyć naszych pacjentów i przenieść ich w inne bezpieczne miejsce – powiedział Michał Czechowicz – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

Sytuacja pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczyczego w Tomaszowie

Szanowni Państwo, rok 2021 to rekordowe środki, które otrzymaliśmy od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla naszego powiatu tomaszowskiego na działalność Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Warto podkreślić, że są to naprawdę bardzo duże środki i jest to olbrzymi wzrost, bo jest to wzrost o ponad 700 tysięcy złotych do roku poprzedniego. Jest to kwota łączna ponad 5 milionów 400 tysięcy złotych, którą otrzymaliśmy na zadania realizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz przez Powiatowy Urząd Pracy. Z tych środków ponad 3 miliony 100 tysięcy przeznaczone jest, zgodnie z ustawą, na działalność Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jest ich w powiecie tomaszowskim bardzo dużo i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej możemy się pochwalić, że jest naprawdę bardzo dużo w skali województwa. Natomiast środki w kwocie ponad 2 miliony 300 tysięcy złotych przeznaczone są na aktywizację zawodową, na aktywizację społeczną prowadzoną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz przez Powiatowy Urząd Pracy – powiedział Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.  

5 milionów 400 tysięcy złotych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook