Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«wrzesień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Żagle Wolności (niestety) już za nami

Jest mi bardzo miło, że gościmy tak liczną publikę, że mieszkańcy powiatu tomaszowskiego i miasta Tomaszowa dopisali – Mirosław Kukliński starosta tomaszowski- to już drugi raz nad Zalewem Sulejowskim tworzymy, to co tu kiedyś było tak naprawdę. Zalew żył swoim pięknym życiem, tu odbywały się kilka razy w roku regaty i o Błękitną Wstęgę Zalewu Sulejowskiego i pod innymi patronatami. Postanowiłem reaktywować, to co jest naszą perełką.

2 czerwca, na Zalewie Sulejowskim odbyły się  II Ogólnopolskie Regaty pod Patronatem Starosty Tomaszowskiego „Żagle Wolności”. Regaty, zachęciły do udziału nie tylko żeglarzy ale również biegaczy i kajakarzy. Tego dnia oprócz wyścigów żaglówek w trzech kategoriach jachtów, na Zalewie Sulejowskim rozegrane zostały Regaty Kajakowe oraz Bieg Narodowy z Wandą Panfil, a także rozstrzygnięty został konkurs na najładniejsze przebranie pirackie dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

 

W regatach żeglarskich wystartowało 37 załóg w trzech kategoriach jachtów: otwarto – pokładowych, katamaranach i kabinowych.

W kategorii jachtów kabinowych:

I miejsce w kategorii Jachtów Kabinowych zdobyła załoga Drewsmol, której sternikiem Ryszard Pachla
II miejsce w tej kategorii zdobyła Legenda ze sternikiem Andrzejem Brzozowskim na czele
III miejsc kabinówka Gin 730 za sterami której był Andrzej Wawrzyńczyk

W kategorii jachtów otwarto pokładowych:

I miejsce zajęli Pogromcy Wazeliny z Adamem Puchalskim na czele
II miejsce zajęła załoga 470 Pol 555 za sterami jachtu siedział Andrzej Kralisz
III miejsce należało do Laser Z którego sternikiem był Marian Słysz.

W kategorii Katamaran nie było klasyfikacji z uwagi na udział jednej jednostki, która została wyróżniona pucharem.

Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymali Puchary oraz telewizory ufundowane przez sponsorów. Nagrodą za drugie miejsce były zegarki żeglarskie, a za trzecie rower.

Pozostali uczestnicy regat wzięli udział w losowaniu w którym nagrodami były akcesoria i odzież żeglarska.

Załogi II i III miejsc otrzymali szklane statuetki okolicznościowe, a wszystkie jednostki pływające wraz z załogantami otrzymały okolicznościowe medale.

 

Kiedy załogi pod żaglami wolności ścigały się na wodzie, obok hotelu Kruk odbył się bieg z Wandą Panfil.

Bieg Rekreacyjny z Wandą Panfil podczas II Ogólnopolskich Regat nad Zalewem Sulejowskim

Zawody kończyły regaty kajakowe poprzedzone spływem niepodległości z Sulejowa do Smardzewic w którym wzięło udział 67 uczestników.

Szczegółowa relacja tego niesamowicie interesującego i trudnego spływu na stronie: https://www.facebook.com/AMBERKLUB/

Tego dnia nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszych. Dzieci w klimacie pirackim zabawiała Piwnica Kreatywności oraz Kino Helios. Pod sceną pojawili się także mali piraci, którzy zgłosili się do konkursu na najciekawsze przebranie pirackie.

Mali piraci opanowali Zalew Sulejowski podczas II Ogólnopolskich Regat „Żagle Wolności”

Pomimo burzy i deszczu była to wspaniała impreza, na kolejną zapraszamy za rok. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia, a w szczególności Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego, Powiatowemu Centrum Animacji Społecznej oraz Sponsorom bez których nie moglibyśmy zorganizować takiej imprezy.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook